Johanna Stedelaube Fricsone

- Data urodzenia:
- Data śmierci:
- 21.04.1966
- Inne imiona lub nazwisko panieńskie:
- Stedelaube
- Inne nazwiska/pseudonimy:
- Anna
- Kategorie:
- balerina, choreograf
- Cmentarz:
- Określ cmentarz
Liepājas baleta priekšvēsture saistās ar profesionālo Liepājas teātri, kas nodibinājās 1907. gadā. Deju iespraudumi lugās, vēlāk arī dziesmu spēlēs, operās un operetēs, bija pirmie horeogrāfiskās mākslas vēstneši Liepājas teātrī.
Jaunu pagriezienu dejas mākslas attīstībā nodrošināja jaunizveidotā Liepājas opera. Tās nelielo baleta ansambli kopš operas dibināšanas 1922. gadā vadīja baletmeistare Anna Stedelaube, iestudējot deju numurus operu izrādēs, pašai piedaloties to izpildīšanā, audzinot jauno dejotāju paaudzi.
Peorijā, lilnojā 79 g. vecumā 1966.gadā mirusi viena no pirmajām latviešu baleta māksliniecēm Johanna Stedelaube. Viņa bija dzimusi rīdziniece, 1913. g. saistījusies par baletmeistari Bilefeldas un vēlāk Breslavas operā, Vācijā, bet pēc atgriešanās dzimtenē ilgus gadus vadīja Liepājas operas baletu. Liepājā viņa arī apprecējās ar gleznotāju E. Fricsonu. Pēc Liepājas J. Stedelaube darbojās Ziemeļlatvijas teātrī Valmierā.
1960. g. J. Stedelaube ieradās ASV un dzīvoja pie māsas Vilhelminas Ziediņas. Par viņas veselību vecumdienās rūpējās māsas dēls Dr. V. Ziediņš kopā ar dzīves biedri, baleta mākslinieci Tatjanu Vesteni.
Avots: Laiks, 14.05.1966
http://www.liepajniekiem.lv
Latvju mūzika, 01.01.1995
Brak miejsc
Imię | Rodzaj relacji | Opis | ||
---|---|---|---|---|
1 | ![]() | Vilhelmīne Ziediņš | siostra | |
2 | E. Fricsons | mąż | ||
3 | ![]() | Visvaldis Ziediņš | bratanek/siostrzeniec | |
4 | Alberts Ziediņš | szwagier |
Nie określono wydarzenia