Kārlis Morics Lejiņš
- Data urodzenia:
- 00.00.1858
- Data śmierci:
- 00.00.1920
- Kategorie:
- działacz społeczny, medyk
- Narodowość:
- łotewska
- Cmentarz:
- Określ cmentarz
Kārlis Morics Lejiņš bija pazīstams, Pēterburgā izstudējis latviešu ārsts, Rīgā viņš bija pirmais latviešu ārsts – rentgenologs un fizikālās terapijas speciālists, turēja savu kabinetu līdzās RLB ēkai, bija pirmais Latviešu ārstu biedrības priekšsēdētājs, bet ģimenē sievas dēļ runāja g. k. vāciski.
Kārlis Morics Lejiņš dzimis “Rimeikās”, Vecates pagastā, netālu no Mazsalacas, netālu no Burtnieku ezera. Ģimenē bija 16 bērni – 12 dēli un 4 meitas, vairāki mira bērnībā, bet vairums izdzīvoja.
Kārlis Morics bija Paula Lejiņa vecākais brālis un krusttēvs, faktiski arī patēvs (viņu tēvs nomira agrā Pauļa vecumā).
1918.g. Kārlis Morics, gan Paulis nedaudz iesaistījās politikā.
1918. gada 8. novembrī abi brāļi kopā ar J. Bisenieku, A. Krastkalnu, arh. E. Laubi, arh. K. Pēkšēnu, virsmācītāju A. Ģīmi iesaistījās t. s. Baltijas Zemes komitejas sastāvā, kura bija iecerējusi izveidot apvienotu latviešu – igauņu – baltvācu kopvalsti. Būtībā tas bija Baltijas vācu un konservatīvo latviešu projekts, alternatīva Tautas Padomei, taču šos centienus jau pēc desmit dienām pārtrauca 18. novembris
Źródło informacji: lza.lv
Brak miejsc
Imię | Rodzaj relacji | Opis | ||
---|---|---|---|---|
1 | Jānis Lejiņš | ojciec | ||
2 | Līze Lejiņa | matka | ||
3 | Rihards Lejiņš | brat | ||
4 | ![]() | Pauls Lejiņš | brat | |
5 | Hamilkars Lejiņš | brat | ||
6 | Eduards Lejiņš | brat | ||
7 | Antons Lejiņš | brat | ||
8 | Jānis Lejiņš | brat | ||
9 | Emma Lejiņš | siostra | ||
10 | ![]() | Hamilkars Lejiņš | bratanek/siostrzeniec | |
11 | Vera Lindberga | bratanica/siostrzenica | ||
12 | Emma Elfrīda Rumpēters | bratanica/siostrzenica | ||
13 | Paulīne Lamstere | bratanica/siostrzenica | ||
14 | Jēkabs Lejiņš | dziadek | ||
15 | Liberts Lejiņš | pradziadek | ||
16 | ![]() | Eižens Laube | wyznawca tej samej idei | |
17 | ![]() | Jānis Bisenieks | wyznawca tej samej idei |
Nie określono wydarzenia