ua

Andris Ļubka

Добавить новую картинку!
Дата народження:
27.01.1963
Дата смерті:
17.11.2023
Категорії:
Жертва, Заступник, Політик, Підприємець, Селянин
Громадянство:
 латиш
Кладовище:
Встановіть кладовищі

Uzņēmējs, politiķis, novada domes deputāts, sabiedrisks darbinieks.

1979. g. beidzis Viļānu sovhoztehnikumu elektromontiera specialitātē.

Saskaņā ar SIA Lursoft datiem, Andris Ļubka ieņēmis amatus, un/ vai bijis kapitāldaļu turētājs vai patiesā labuma guvējs sekojošās sabiedriskās organizācijās un uzņēmumos:

2022. gadā uzņēmumi kopumā nodarbinājuši gandrīz 100 darbiniekus. Uzņēmumu peļņa 2022. gadā pārsniedza 7 miljonus eiro. 

Nogalināts Rēzeknes centrā.

***

Rēzeknē piektdienas, 2023. gada 17. novembra, pēcpusdienā pie veikala "K Senukai" nošauts zemnieku saimniecības "Lūsēni" īpašnieks un Ludzas novada domes deputāts Andris Ļubka.

 Šāvējs raidījis sešus šāvienus, no kuriem sestais trāpījis deputātam galvā.

Valsts policija noskaidrojusi, ka šāvējs bijis Igors Haits, kurš no nozieguma vietas aizbēga. Valsts policija personu meklēja un brīdināja, ka vīrietis var būt bruņots un bīstams, taču tajā pašā dienā Haitu izdevās aizturēt. 

Igors Haits, arī ir uzņēmējs, Rēzeknes būvserviss, SIA, valdes loceklis un īpašnieks (patiesā labuma guvējs). Atšķirībā no upura, Haita uzņēmums nodarbinājis 24 darbiniekus un strādājis ar zaudējumiem.

***

Rēzeknē nošauts uzņēmējs

 PIETIEK
17.11.2023.
 

 

Kā apliecina vairāki neatkarīgi informācijas avoti, šodien Rēzeknē nošauts zemnieku saimniecības Lūsēni īpašnieks, 1963. gadā dzimušais Andris Ļubka. Viņš jaunajā Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā, ko Dienas Bizness publicēs šā gada decembrī, bija augstajā 64. vietā. Vienīgais, ko pagaidām var pateikt Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks, ir - ka nozieguma motīvi tiekot skaidroti.

 

Pērn Ludzas novada deputāts no Zaļo un zemnieku savienības, kuram pieder zemnieku saimniecība Lūsēni, kas 2021.gadā bija spējusi gūt 3,2 miljonu eiro peļņu, pirmo reizi iekļuva lielāko pelnītāju vidū.

Šogad viņš būtu debitējis Latvijas 100 visbagātāko cilvēku sarakstā, jo šī uzņēmuma, kas ir arī vienīgā viņam piederošā kompānija, pašu kapitāls sasniedzis 14,37 miljonus eiro.

Pērnā gada lielāko pelnītāju saimes debitants bija iekļauts arī šāgada 100 vislielākās peļņas guvēju saraksta augstajā 17. vietā: saimniecība bija nodrošinājusi viņam 7,14 miljonu eiro peļņu.

***

CVK ziņas: 

Ludzas novads 5. Zaļo un Zemnieku savienība Andris Ļubka

Dzimšanas gads: 1963

Pilsonības valsts: Latvija

Ārvalsts pilsonība: Nav

Dzīvesvieta: Ludzas novads

Tautība: Latvietis/latviete

Valsts valodas prasmes pašnovērtējums: Dzimtā

Informācija publicēta deputāta kandidāta sniegtajā redakcijā, kandidātu saraksta iesniegšanas dienā. Par informācijas patiesumu atbild deputāta kandidāts.

***

LSM: 

 • Uzņēmējs un Ludzas novada domes deputāts tika nošauts piektdienas pēcpusdienā pie veikala Rēzeknē. 
 • Policija nekavējoties uzsāka plašus meklēšanas pasākumus vainīgo aizturēšanai. 
 • Šāvējs ir 1975. gadā dzimušais Igors Haits; policija, iespējams, bruņoto vīrieti meklē.
 • Policija aizturējusi kādu vadītāju, kurš vadīja lietā iesaistītu automašīnu.
 • Policijas informācija liecina – starp Ļubku un Haitu mirkli pirms slepkavības izcēlies konflikts.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā pastāstīja, ka piektdien plkst.13.57 saņemts izsaukums uz negadījuma vietu Rēzeknē, uz kuru nekavējoties ieradās mediķu brigāde. Notikuma vietā, mediķiem izmeklējot cietušo, tika konstatēta cietušās personas nāve no traumām.

***

Valsts policija

Rēzeknē aizturējusi aizdomās par slepkavības izdarīšanu meklēto Igoru Haitu.

Policija veic nepieciešamās procesuālās darbības, izmeklēšana turpinās.

---

Šodien, 17. novembrī, ap pulksten 13.58 Valsts policija saņēma informāciju, ka Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 190A pie būvniecības veikala raidīti vairāki šāvieni pret 1963. gadā dzimušu vīrieti, kurš notikuma vietā no gūtajiem ievainojumiem gāja bojā, pēc kā šāvējs pameta notikuma vietu ar automašīnu VW Touareg.

Nekavējoties tika uzsākti plaši meklēšanas pasākumi, kuru laikā Valsts policija izsludināja speciālo plānu “Slazdi”, piesaistot policijas spēkus vainīgās personas meklēšanai un aizturēšanai. Aptuveni pusotras stundas laikā tika noskaidrots un aizturēts meklētās automašīnas vadītājs.

Skaidrojot notikušā apstākļus, iegūta informācija, ka šāvējs ir 1975. gadā dzimušais Igors Haits, kurš izkāpa no automašīnas Rēzeknes novadā, Vērēmu pagastā. Vīrietis bija ģērbies tumšā sporta apģērbā. Valsts policija vērš uzmanību, ka vīrietis aizvien var būt bruņots un bīstams, tādēļ nekādā gadījumā iedzīvotājiem necensties viņu aizturēt pašiem, bet gan nekavējoties ziņot policijai pa tālruni 110, ja mana vīrieti vai ir kāda meklēšanai nozīmīga informācija saistībā ar meklējamo personu.

Vienlaikus par notikušo Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Rēzeknes nodaļa uzsāka kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 116. panta par citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu.

 Patlaban notiek izmeklēšana un tiek veiktas nepieciešamās procesuālās darbības. Šobrīd policijas rīcībā esošā sākotnējā informācija liecina, ka mirkli pirms noziedzīgā nodarījuma izdarīšanas starp iesaistītajām personām notika savstarpējs konflikts.

Джерело: Valsts Policija, pietiek.com, lursoft.lv, lsm.lv

немає місць

  loading...

    Не вказано події

    Ключові слова