ua

Paulis Šturms

Добавить новую картинку!

7. Bauskas latviešu strēlnieku pulka poručiks.

Dzimis 1897. g. 17. martā Līvbērzes pag. Gaigaļos. Beidzis Jelgavas ģimnāziju.

1915. g. iestājies karadienestā.

Tai pašā gadā beidzis Viļņas karaskolu un nosūtīts dienestā uz krievu pulku Čeļabinskā, bet vēlāk pārnācis uz 7. Bauskas latviešu strēlnieku pulku.

Piedalījies daudzās strēln. cīņās, apbalvots ar vairākiem ordeņiem, to skaitā ar Jura krusta IV šķ.

1916. g. 23. decembrī Šturms kā rotas komandieris kopā ar pulku izlauzās cauri vācu nocietinājumiem Ložmetējkalna rajonā.

Pēc pirmās līnijas ieņemšanas ar savu rotu virzījās uz Mangaļiem lai paplašinātu iebrukuma rajonu un nodrošinātos pret vācu pretuzbrukumiem.

Šajā triecienā uzbruka vācu blindāžai un ieņēma to, ieguva 2 ložmetējus un ar sīvām cīņām virzījās tālāk, līdz krita varoņa nāvē.

Apbedīts Rīgā, Brāļu kapos.

Ordenis LKOK piešķirts 1920. gadā

Джерело: lkok.com

немає місць

    loading...

        05.01.1917 | Ziemassvētku kaujas

        Ziemassvētku kaujas jeb Jelgavas operācija (vācu avotos: Aa-Schlachten - "Lielupes kaujas", krievu avotos: Митавская операция) bija liela, bet pavirši plānota Krievijas impērijas 12. armijas uzbrukuma operācija Pirmā pasaules kara laikā ar mērķi ieņemt Jelgavu, kas notika laikā no 1917. gada 5. janvāra līdz 11. janvārim (no 1916. gada 23. decembra līdz 29. decembrim pēc vecā stila - Jūlija kalendāra). Kaujas notika purvainā apvidū starp Babītes ezeru un Olaini, kuru dēvēja par Tīreļa purvu. Uzbrukumam Babītes ezera dienvidos norīkoja VI Sibīrijas strēlnieku korpusu ar abām latviešu strēlnieku brigādēm. Krievijas pusē kaujās piedalījās aptuveni 40 000 karavīru, bet Vācijas pusē ap 25 000 karavīru. Reizēm no Ziemassvētku kaujām tiek izdalītas Janvāra kaujas no 1917. gada 23. janvāra līdz 31. janvārim, kuru laikā Vācijas karaspēks ar daļējām sekmēm mēģināja atgūt zaudētās pozīcijas.

        Розмістити спогади

        Ключові слова