ua

Andrejs Bēniņš

Добавить новую картинку!
Дата народження:
12.03.1886
Дата смерті:

Додаткові імена:
Teodors
Категорії:
Военный орден Лачплесиса, Військова людина
Громадянство:
 латиш
Кладовище:
Встановіть кладовищі

LKOK nr.3/663

Bēniņš, Andrejs Teodors

Leitnants Cēsu rotā.

* 1886. g. 12. martā Kārļu pagastā.

[Citu ziņu nav.]

Apbalvots par 1919. g. 24. marta cīņu pie Lielupes.

1924. gadā aizbrauca uz ASV.

BĒNIŅŠ ANDREJS TEODORS Jāņa dēls

Cēsu rotas leitnants.

Ordenis piešķirts 1921. gadā

Dzimis 1886. g. 12. martā Kārļu pagastā Gaidēņos. Beidzis Priekuļu ministrijas skolu, pēc tam mācījies Ķēniņa reālskolas vakara kursos Rīgā. Vēlāk izglītojies mežkopības skolā Minskas gub. un kā eksternis izturējis pārbaudījumus Gorku mērnieku un taksatoru skolā. Pārziņa palīgs Engures valsis mežniecībā, Mežu departamenta topogrāfs Domēnu valdē Rīgā. 

Krievu armijā iesaukts 1909. g., rakstvedis Cēsu apr. kara priekšnieka pārvaldē. Tur dienējis arī 1. pasaules kara laikā, pēc tam pārcelts uz 12. armijas štābu, tad uz 8. Valmieras latviešu strēlnieku pulku. Kara beigās strādājis 12. armijas 6. lauku būvniecības vienībā Rīgā.

Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1918. g. 10. nov. Cēsīs, Cēsu brīvprātīgo rotā. Kopā ar to pievienojies Atsevišķajam latviešu bataljonam. Piedalījies kaujās Kurzemē un Zemgalē.

1919. g. 24. martā, pēc Lielupes šķērsošanas nostiprinoties jaunās pozīcijās upes labajā krastā, Bēniņš ar patšauteni no 200 soļu attāluma līdz pēdējai iespējai apšaudīja pretinieku, kamēr mūsu rota sakārtojās kaujai un noturēja pozīcijas.

1919. g. jūn. iecelts par Nītaures iecirkņa komandantu, vēlāk sevišķu uzdevumu virsnieks Piebalgas raj. un Cēsu apr. komandantūrās. 1920. g. beigās atvaļināts, devies uz bij. Volīnijas gub., kur iestājies 3. Vrangeļa armijas 5. strēlnieku pulkā, un atkal piedalījies kaujās pret lieliniekiem. 

Kopš 1921. g. dzīvojis Polijā, Toruņā, mežu mērnieks un taksators. Par turpmāko likteni ziņu nav.

 

Джерело: lkok.com

немає місць

    loading...

        Не вказано події

        Ключові слова