Felikss Groblis
- Geburt:
- 24.01.1905
- Tot:
- 28.09.1965
- Zusätzliche namen:
- alternatīva vārda rakstība - Feliks
- Kategorien:
- Athleten, Hockeyspieler
- Friedhof:
- Rīga, Sarkandaugavas kapi
Latvijas sportists; bendija (hokeja ar bumbiņu) un hokeja uzbrucējs. Aktīvs līdzdalībnieks procesā, kura laikā Latvija no bendija pārgāja uz “Kanādas hokeju” – ar ripu.
Felikss Groblis dzimis 1905.g. 24.janvārī Rīgā no Kauņas guberņas ieceļojuša lietuvieša ģimenē. Jau diezgan agri aizrāvās ar bendiju. Veiksmīgi spēlēja “Kundziņsalas Sporta Biedrības” (“KSB”) un “Rīgas Futbola Kluba” (“RFK”) bendija komandās. Startēja Latvijas bendija izlases sastāvā starptautiskās sacīkstēs. Par F. Grobļa īsto komandu kļuva “Latvijas Sporta Biedrības” (“LSB”) bendija komanda. Viņš kļuva par vienu no vadošajiem šīs vienības bendijistiem un “LSB” sastāvā kļuva par Latvijas bendija meistaru jeb čempionu. Jāpiebilst, ka tas nemaz nebija tik vienkārši – būt vienam no līderiem šajā komandā, jo “LSB” bija titulētākais bendija klubs Latvijā. Tajā spēlēja šajā sporta veidā labākie, ko arī apliecina “LSB” septiņi čempiona tituli!
Kad 20. gs. 30. gadu sākumā Latvijā sāka mērķtiecīgi pievērsties “Kanādas hokejam” (ar ripu), par pirmajiem hokejistiem kļuva līdzšinējie bendijisti. Latvijā iekoptās bendija tradīcijas un bendija spēlētāju pieredze spēlē uz ledus kļuva par pamatu veiksmīgam hokeja sākumam mūsu valstī. Lielā mērā pateicoties tieši bendijā trenēto sportistu prasmēm, arī hokejā jau pirmajos gados Latvijā tika sasniegts ievērojams progress.
Felikss Groblis bija viens no tiem bendijistiem, kurš kļuva par hokeja “celmlauzi” un iekļāvās izveidotajā “LSB” hokeja komandā. Un ne tikai iekļāvās, bet kļuva par vienu no vadošajiem spēlētājiem arī “LSB” hokeja vienībā. Ne velti sporta žurnālisti Grobli novērtēja kā savas komandas balstu un raksturoja kā “LSB bīstamāko spēlētāju”.
Groblis bija arī Latvijas hokeja izlases kandidāts. 1934. un 1937. gadā spēlēja Rīgas izlasē, kas faktiski bija valstsvienība. Būdams jau hokejistam ‘’pieklājīgā” vecumā itin veiksmīgi sacentās ar gados jaunākiem spēlētājiem. Vēl 1939. gada janvārī startēja Latvijas otrajā izlasē jeb B vienībā.
Aktīva sportista gaitas F. Groblis pārtrauca 20. gs. 40. gadu sākumā un turpināja darbību savā profesionālajā nozarē – apavu ražošanā. Arī te darbojās meistarīgi. Strādāja Birzgaļa liestu fabrikā, bija Koka papēžu fabrikas direktors; pēc kara strādāja fabrikā “Pionieris”. Dzīvoja Kundziņsalā un prasmīgi izgatavoja apavus arī mājas apstākļos. Aizrāvās ar mūziku. Felikss Groblis aizgāja mūžībā 60 gadu vecumā Rīgā.
Detalizētāka Feliksa Grobļa biogrāfija grāmatā: Zeļenkovs A. Latvijas hokeja izlase. Sākums. 1932-1940. - Salaspils, 2017. - 620., 621. lpp. Grāmatas mājaslapa: http://hokeja-vesture.simplesite.com/
Ursache: Rīgas dome
Keine Orte
Keine Termine gesetzt