Леонід Шірпал
- Geburt:
- 07.02.1983
- Tot:
- 10.07.2014
- Zusätzliche namen:
- Леонид Ширпал, Шірпал Леонід Вікторович
- Kategorien:
- Offizier, Opfer der Ukraine 2014-24, Soldat
- Friedhof:
- Geben Sie den Friedhof
майор Шірпал Леонід Вікторович
Заступник начальнику відділу з оперативно-розшукової роботи – начальник прикордонного оперативно-розшукового відділення відділу прикордонної служби «Бірюкове» ІІ категорії (тип Б) 3 прикордонного загону (І категорії) Східного регіонального управління (І категорії) Державної прикордонної служби України
Дата народження: 07.02.1983.
Дата та місце загибелі: 10.07.2014., в районі ППр "Довжанський"
dpsu.gov.ua
***
Майору Леоніду Шірпалу, який загинув на Сході, 21 липня мало виповнитися 33 роки.
У прикордонника залишилася дружина та чотирирічна донька.
- Леонід був дуже хорошим хлопцем, всі його любили, - каже сусідка загиблого. – Донечка в них чудова, і він дуже хотів мати ще й сина. Будинок будували… Не встиг…
Поховали Леоніда Шірпала 14 липня, у рідному селі Суслівці Летичівського району.
Односельчани загиблого зібрали 5,5 тисяч гривень для побратимів чоловіка, які залишилися служити.
***
Леонід Шірпал Село Суслівці Летичівського району 10 липня 2014
У районі прикордонного пункту пропуску «Довжанський» на фугасі підірвалася бойова машина піхоти БМП-2 сил АТО. Загинуло 2 військовослужбовця та 2 прикордонники.
За уточненою інформацією Держприкордонслужби загинули 2 військовослужбовця і 1 прикордонник.
***
32-річний Леонід Шірпал із села Суслівці Летичівського району загинув неподалік митного посту «Довжанський». 10 липня він разом із ще трьома бійцями української армії виїхав на патрулювання, з якого живим не повернувся.
«Був бойовий вихід, він їхав на БМП, який потрапив під два фугаса. Вибух був такий, що нікого у живих не залишилося. Це сталося у Свердловському районі на околицях пункту пропуску «Довжанський» неподалік від траси. Група відпрацьовувала інформацію про обстріл, - розповідає замкомандира Луганського прикордонного загону по оперативно-розшуковій роботі полковник Денис Цискун. - Одне знаю точно: ми за нього помстимося.»
До «віку Христа» майор Шірпал не дожив 11 днів – 21 липня йому виповнилося б 33 роки.
«Знаю Льону з серпня 2011 року, коли прийшов на посаду. Його тоді також лише призначили - начальником оперативно-розшукового підрозділу відділу прикордонної служби «Бірюкове». Майора ніколи ні про що не потрібно було просити, якщо він знав, що потрібна допомога, то сам одразу приходив на виручку. Справжній офіцер, людина з великої літери», - додає безпосередній оперативний начальник Леоніда Шірпала.
32-річний майор із Летичівського району потрапив у самісінький епіцентр україно-російського протистояння: неодноразово затримував терористів, зброю та техніку, які надходили з території Російської Федерації.
«В останній час у загону були великі проблеми - нас постійно обстрілювали, але Льоня ніколи не покидав бойовий пост. Останні п’ять місяців паперової роботи не має - усі в полях. Він багато разів потрапляв у перестрілки. Всі думали, що Льоня не те, що у сорочці, а у бронежилетів народився. Були випадки, коли здавалося нічого не врятує, але він виходив з бою без подряпини», - каже Денис Цискун.
Леоніда Шірпала ховали у його рідному селі Суслівці Летиівського району, де він виріс та закінчив місцеву школу. Далі було навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України у Хмельницькому, з якої випустився у 2006 році. Уся військова служба подолянина пройшла на кордоні із Росією у Луганській області.
«Два з половиною роки був його керівником. Він був легким на підйом. Якщо потрібно виконувати якісь завдання – це Льоня. Я знав, що у мене у відділі є людина, на яку я можу повністю покластися. Ми з ним постійно три-чотири рази на день спілкувалися по телефону. Того дня він, як і завжди, був веселим та позитивним. Кажуть, що починаєш цінувати уже тоді, коли втрачаєш, зараз ми зрозуміли на скільки він був дорогим для нас як друг і військовий», - зізнається начальник відділу «Бірюкове» Ігор Лозінський.
У Леоніда Шірпала залишилися дружина Ірина та чотирирічна донька Настя. Майор мріяв про сина.
«Він старався більше часу приділити дружині та доньці, але через те, що відбувається в країні, не виходило. Мріяв про сина. Усі жартували, що він народився у бронежилеті. Коли почався конфлікт на Сході, обстріляли машину, в які був Льоня та ще двоє військових. Нарахували більше 70 дірок від куль в авто. То він врятував одного з машини, інший також залишився живий», - пригадує однокурсник загиблого майор Олексій Бондар.
«Одного разу була необхідність відступу підрозділу. На нас наступав противник і, щоб не взяли у кільце, довелося відступити. Згодом, аби відновити контроль на кордоні, Льоня першим визвався водити колони машин збройних сил. Завжди залишався усміхненим і на позитиві. Ми собі поставили завдання відбити наш відділ і назвати його на честь Леоніда Шірпала. Він врятував не один десяток людей і це не порожні слова», - запевняє начальник відділу прикордонної служби «Краснодон».
Леоніда Шірпала приставили до державної нагороди «Орден «За мужність».
Редакція газети «Є» висловлює співчуття рідним та близьким Леоніда Шірпала.
Ursache: wikipedia.org, news.lv
Keine Orte