Notikumam nav bildes. Pievieno notikuma bildi!
Datums:
18.06.2024

Reinis Ošenieks: Caur sāpēm par NBA čempionu

Fantastisks ieraksts Latvijas sporta vēsturē – Kristaps Porziņģis kļūst pat NBA čempionu. NBA fināla piektajā spēlē, kas notika Bostonā 17.jūnijā (pēc Latvijas laika jau 18.jūnijā), Kristaps Porziņģis aizvadīja 16 minūtes, kuru laikā guva piecus punktus.
"Celtics" svinēja uzvaru ar rezultātu 106:88, uzvarot sērijā 4 : 1. Izskatās, ka zaudētā priekšpēdējā spēle bija meistarīgi izraudzīta taktika, lai uzvaru svinētu savā mājas sporta hallē.
Tas ir Bostonas kluba "Celtics" pirmais čempiontituls kopš 2008. gada.

Kristaps Porziņģis ir pirmais ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas basketbolists, kurš ieguvis šo augsto titulu, kļūstot par NBA čempionu.

Kopā "play–off" posmā Porziņģis vidēji mačā guvis 12,3 punktus, 4,4 atlēkušās bumbas, kā arī izcēlies ar 1,6 bloķētiem metieniem. Savukārt, "Celtics" zaudēja tikai trīsreiz visu izslēgšanas spēļu laikā.

Tāpat kā NBA finālsērijas pirmās divas spēles, arī piekto maču pret Dalasas "Mavericks" Kristaps Porziņģis sāka no rezervistu soliņa. Komandas vadība izturējās īpaši saudzīgi pret savu talantīgo spēlētāju, apzinoties par līdz galam nesadziedētajām traumām, tāpēc spēles laiks viņam bija ierobežots.. Kad Kristaps uznāca laukumā pirmajā ceturtdaļā, milzīgā halle sagaidīja viņu pamatīgām ovācijām.

Kristaps Porziņģis

Kristaps Porziņģis ir latviešu basketbolists, kas spēlē spēka uzbrucēja un centra pozīcijā.
Kopš 2017. gada viņš ir Latvijas basketbola izlases spēlētājs.
2024. gadā pārstāv Nacionālās basketbola asociācijas klubu Bostonas "Celtics".

Dzimšanas datums vieta: 1995. gada 2. augusts (vecums 28 gadi), Liepāja
Augums: 2,18 m
Pašreizējā komanda: Bostonas "Celtics" (#8 / Spēka uzbrucējs, Centrs)
Vecāki: Ingrīda Porziņģe, Tālis Porziņģis
Brāļi: Jānis Porziņģis, Mārtiņš Porziņģis
Alga: 33,83 miljoni USD (2023. g.)
Svars: 109 kg

Bostonas "Celtics" (angļu: Boston Celtics)

Profesionāls ASV basketbola klubs, kas bāzēts Bostonā, Masačūsetsas štatā, ASV. Klubs spēlē Nacionālās basketbola asociācijas Austrumu konferences Atlantijas divīzijā. Tas tika dibināts 1946. gadā un kopš dibināšanas brīža spēlē NBA.

Savas pastāvēšanas vēsturē "Celtics" 18 reizes uzvarējis NBA čempionātā, 22 reizes kļuvis par konferences uzvarētāju un 30 reizes — divīzijas čempionu. Mājas spēles komanda aizvada TD Garden arēnā.

TD Garden ir daudzfunkcionāla sporta arēna Bostonā, ASV.
Arēna tika atklāta 1995. gada 30. septembrī.
Tajā savas mājas spēles aizvada NHL vienība Bostonas "Bruins", kā arī NBA klubs Bostonas "Celtics".
Ietilpība:

• Basketbols - 18 624 skatītāju,
  • Hokejs - 17 565 skatītāju

Kopš 2023. gada "Celtics" sastāvā spēlē Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis.