Tamperē noslēdzas Pasaules čempionāts hokejā

Datums:
29.05.2022

Somijas pilsētā Tamperē noslēdzies pasaules čempionāts hokejā.

Finālā par 3. un 4. vietu cīnijās ASV un Čehijas izlase. Sportistiem izdevās sarīkot īstus svētkus, veidojot neticamu intrigu visas spēles gaitā. Sākotnēji amerikāņi izvirzījās vadībā 3:1. Spēlā beidzās ar čehu pārliecinošu uzvaru 8:4, uzvarot beidzamo periodu ar 6:1. Tādējādi čehi pēc 10 gadu pauzes atkal tikuši pie medaļām.

Cīņā par zeltu tikās Somijas un Kanādas izlases. Divu spēcīgu un līdzvērtīgu komandu tikšanās, kur pēdējās pāris minūtēs kanādieši parādīja īstu spēles meistarklasi, atgūstot divus vārtus un izcīnot iespēju spēlēt papildus laiku. Šī spēle izcēlās ar divām  zviedru tiesnešu rupjām kļūdām, abos gadījumos nepamatoti noraidot kanādiešus. Otrā kļūda bija papildus laikā, kad komandas spēlēja 3 pret 3 laukuma spēlētājiem. Noraidot kanādiešu komandas kapteini, somi ieguva skaitlisku pārsvaru un šo iespēju realizēja. Tādējādi somi vienas sezonas laikā ir apliecinājuši sevi gan kā Olimpisko spēļu uzvarētāji, gan pasaules čempioni.