Powiedz o tym miejscu
pl

Hugh Hefner

Dodaj nowe zdjęcie!
Data urodzenia:
09.04.1926
Data śmierci:
27.09.2017
Inne nazwiska/pseudonimy:
Hugh Hefner, Hjū Hefners, Хеф, Хью Марстон Хефнер, Hefs, Hjū Mārstons Hefners, Hugh Hefneris, Hjū Mārstons Hefners
Kategorie:
działacz społeczny, konferansjer, spiker, przedsiębiorca, uczestnik II wojny światowej
Narodowość:
 amerykańska
Cmentarz:
Pierce Brothers Westwood Village Memorial Park Cemetery

Hugh Marston „Hef” Hefner (ur. 9 kwietnia 1926 w Chicago, zm. 27 września 2017 w Los Angeles) – amerykański dziennikarz, wydawca, szef (redaktor naczelny) Playboy Enterprises, Inc., założyciel słynnego na całym świecie magazynu Playboy.

Życiorys

Wczesne lata

Hugh Hefner urodził się w Chicago w konserwatywnej, środkowozachodniej rodzinie metodystów. Był pierwszym dzieckiem Grace Caroline (z domu Swanson; ur. 17 listopada 1895, zm. 20 marca 1997) i nauczyciela Glenna Luciusa Hefnera (ur. 27 czerwca 1896, zm. 24 lipca 1976). Jego rodzice pochodzili z Nebraski. Jego matka była szwedzkiego pochodzenia, a ojciec miał pochodzenie niemieckie i angielskie. Miał młodszego brata Keitha Edwina (ur. 5 czerwca 1929, zm. 8 kwietnia 2016), który był kompozytorem.

Po ukończeniu szkoły średniej Charles P. Steinmetz High School w Chicago (1944), w czasie II wojny światowej zatrudnił się jako dziennikarz w wojskowej gazecie (United States Army). Studiował psychologię na Uniwersytecie Illinois w Chicago (1949), zdobywając dyplom w ciągu dwóch i pół roku. Przez jeden semestr studiował także socjologię na Uniwersytecie Northwestern, ale odpadł wkrótce.

Kariera

Był rysownikiem kreskówek, później (1951) awansował na stanowisko copywritera w magazynie Esquire. W 1953 założył magazyn Playboy, poświęcony erotyce. W grudniu 1953 roku, kalendarze z nagą Marilyn Monroe sprzedano w ilości ponad 50 tys. egzemplarzy. 4 czerwca 1963 Hefner został aresztowany za sprzedaż obscenicznej literatury Playboy z nagimi ujęciami Jayne Mansfield; jednak został zwolniony. W 1971 roku Hefner stworzył słynną Rezydencję Playboya w Los Angeles.

Hefner wystąpił w szeregu filmów, głównie powiązanych z tematyką Playboya, gdzie grał głównie siebie samego, a także m.in. w komedii Mela Brooksa Historia świata: Część I (History of the World: Part I, 1981), Roman Polański: Ścigany i pożądany (Roman Polanski: Wanted and Desired, 2008), dokumentalnym We Believe (2009) z Gary Sinisem jako narratorem, Hop (2011) czy serialu Ekipa (Entourage, 2005). Za występ w komedii Miss marca (Miss March, 2009) był nominowany do Złotej Maliny jako najgorszy aktor drugoplanowy.

Życie prywatne

25 czerwca 1949 ożenił się z Mildred Williams Gunn, z którą miał córkę Christie (ur. 8 grudnia 1952) i syna Davida (ur. 1955). Jednak 18 marca 1959 rozwiódł się. 1 lipca 1989 poślubił Kimberley Conrad, z którą ma dwóch synów: Marstona (ur. 1990) i Coopera (ur. 1991). W 1998 doszło do separacji, a 11 marca 2010 do rozwodu. 31 grudnia 2012 ożenił się po raz trzeci z modelką Crystal Harris, młodszą od niego o 60 lat.

Filmografia

  • 1965: Prawo Burke’a (Burke’s Law) jako menadżer Bunny Club
  • 1981: Historia świata: Część I (History of the World: Part I) jako przedsiębiorca w Imperium Rzymskiem
  • 1987: Gliniarz z Beverly Hills II
  • 1993: Simpsonowie (The Simpsons) - głos
  • 1993: The Larry Sanders Show
  • 1994: Marilyn Monroe: Life After Death
  • 1996: Roseanne
  • 1999: V.I.P.
  • 2000: Seks w wielkim mieście (Sex and the City)
  • 2000: Citizen Toxie: Toxic Avenger IV jako prezydent USA
  • 2000: Ian Fleming: Twórca Agenta 007
  • 2003: Las Vegas (serial telewizyjny)
  • 2004: Comic Book: The Movie
  • 2004: The Bernie Mac Show
  • 2004: When Playboy Ruled the World
  • 2005: Ekipa (Entourage)
  • 2005: AFI Tribute to George Lucas
  • 2005: Pohamuj entuzjazm (Curb Your Enthusiasm)
  • 2005: Głęboko w gardle (Inside Deep Throat)
  • 2007: Family Guy (Głowa rodziny)
  • 2008: Shark
  • 2008: Króliczek (The House Bunny)
  • 2009: Miss marca (Miss March)
  • 2011: Hop

Źródło informacji: wikipedia.org

Nazwa miejsca Aktywne od: Aktywne do: Zdjęcia Język
Playboy MansionPlayboy Mansionde, en, ua
 legendarny nowojorski klub nocny - Studio 54 legendarny nowojorski klub nocny - Studio 54de, ee, en, fr, lt, lv, pl, ru

    loading...

        ImięRodzaj relacjiData urodzeniaData śmierciOpis
        1Shannon TweedShannon Tweedpartner10.03.1957
        2Patti McGuirePatti McGuireprzyjaciel05.09.1951
        3Mary  CollinsonMary Collinsonprzyjaciel22.07.195222.11.2021
        4Madeleine CollinsonMadeleine Collinsonprzyjaciel22.07.195214.08.2014
        5Pamela BryantPamela Bryantprzyjaciel08.02.195904.12.2010
        6Chuck McCannChuck McCannprzyjaciel02.09.193408.04.2018
        7Virginia GordonVirginia Gordonprzyjaciel28.10.1936
        8Victor Aubrey Lownes IIIVictor Aubrey Lownes IIIkolega/koleżanka17.04.192811.01.2017
        9Robie MacauleyRobie Macauleykolega/koleżanka31.05.191920.11.1995
        10Delores WellsDelores Wellskolega/koleżanka17.10.193709.02.2016
        11Marilyn ColeMarilyn Colekolega/koleżanka07.05.1949
        12Raquel WelchRaquel Welchkolega/koleżanka05.09.194015.02.2023
        13Jayne  MansfieldJayne Mansfieldznajomy19.04.193329.06.1967
        14Larry  KingLarry Kingznajomy19.11.193323.01.2021
        15Carrie  FisherCarrie Fisherznajomy21.10.195627.12.2016
        16Ashley  MassaroAshley Massaroznajomy26.03.197916.05.2019
        17Chelsi  SmithChelsi Smithznajomy23.08.197308.09.2018
        18Margaret NolanMargaret Nolanznajomy29.10.194305.10.2020
        19Roger VadimRoger Vadimznajomy26.01.192811.02.2000
        20Marian StaffordMarian Staffordznajomy07.02.193116.08.1984
        21Eve   MeyerEve Meyerznajomy13.12.192827.12.1977
        22Marguerite EmpeyMarguerite Empeyznajomy29.07.193219.08.2008
        23Janet PilgrimJanet Pilgrimznajomy13.06.193401.05.2017
        24Jackie RainbowJackie Rainbowznajomy06.06.193315.06.1988
        25Vladimir NabokovVladimir Nabokovznajomy22.04.189902.07.1977
        26Alice DenhamAlice Denhamznajomy21.01.192727.01.2016
        27Stella StevensStella Stevensznajomy01.10.193817.02.2023
        28Marla EnglishMarla Englishznajomy04.01.193510.12.2012
        29Ellen StrattonEllen Strattonznajomy09.06.193926.04.2016
        30
        Elsa Sørensenznajomy25.03.193418.04.2013
        31Kurt VonnegutKurt Vonnegutznajomy11.11.192211.04.2007
        32Don  AdamsDon Adamsznajomy13.04.192325.09.2005
        33Denis  NordenDenis Nordenznajomy06.02.192219.09.2018
        34Janet Paula  LupoJanet Paula Lupoznajomy26.01.195013.11.2017
        35Donyale LunaDonyale Lunaznajomy31.08.194517.05.1979
        36Nancy HarwoodNancy Harwoodznajomy17.12.194804.05.2014
        37Pamela  TiffinPamela Tiffinznajomy13.10.194202.12.2020
        38Karen MortonKaren Mortonznajomy03.10.195811.02.2014
        39Bettie PageBettie Pageznajomy22.04.192311.12.2008
        40Gail GilmoreGail Gilmoreznajomy04.10.193702.03.2014
        41Farrah FawcettFarrah Fawcettznajomy02.02.194725.06.2009
        42Linné AhlstrandLinné Ahlstrandznajomy01.07.193018.01.1967
        43Ilse TaurinsIlse Taurinsznajomy29.08.1933
        44Shannen DohertyShannen Dohertyznajomy12.04.197113.07.2024
        45Sally ToddSally Toddznajomy07.06.193421.11.2022
        46Marilyn Ardith JordanMarilyn Ardith Jordanznajomy05.11.193123.12.2006
        47Donna Michelle RonneDonna Michelle Ronneznajomy08.12.194509.04.2004
        48Ray BradburyRay Bradburyznajomy22.08.192005.06.2012
        49Dorothy StrattenDorothy Strattenznajomy28.02.196014.08.1980
        50Jocelyn  BrandoJocelyn Brandoznajomy18.11.191927.11.2005
        51Cathy LarmouthCathy Larmouthznajomy15.07.195304.01.2007
        52Anna Nicole SmithAnna Nicole Smithznajomy28.11.196708.02.2007
        53Christina Carlin-KraftChristina Carlin-Kraftznajomy00.00.198222.08.2018
        54Jewgienij JewtuszenkoJewgienij Jewtuszenkoznajomy18.07.193201.04.2017
        55Stephanie  AdamsStephanie Adamsznajomy24.07.197018.05.2018
        56Marilyn MonroeMarilyn Monroeznajomy01.06.192605.08.1962
        57Katie MayKatie Maywyznawca tej samej idei16.03.198104.02.2016
        58Bob  GuccioneBob Guccionewyznawca tej samej idei17.12.193020.10.2010
        59Lisa WelchLisa Welchwyznawca tej samej idei11.11.1960
        60Larry FlyntLarry Flyntwyznawca tej samej idei01.11.194210.02.2021
        Dodaj słowa kluczowe