en

Boris Pugo

Please add an image!
Birth Date:
19.02.1937
Death date:
22.08.1991
Patronymic:
Karlovich
Extra names:
Boriss Pugo, Boris, Борис Карлович Пуго, Puga, Борис Пуго, Бори́с Ка́рлович Пу́го, ( латыш. Boriss Pugo )
Categories:
Colonel, Communist, Communist Party worker, KGB, Minister, Public figure
Nationality:
 latvian
Cemetery:
Troyekurovskoye Cemetery

Boris Karlovich Pugo, OAN (Latvian: Boriss Pugo, Russian: Борис Карлович Пуго; 19 February 1937 – 22 August 1991) was a Soviet Communist politician of Latvian origin.

Biography

Early life and education

Pugo was born in Kalinin, Russian SFSR (now Tver, Russia) into a family of Latvian communists who had left Latvia after Latvia was proclaimed an independent country in 1918 and the Communist side was defeated in the war that followed. His family returned to Latvia after the Soviet Union occupied and annexed it in 1940.

Pugo graduated from Riga Polytechnical in 1960 and worked in various Komsomol, Communist Party and Soviet government positions, both in Latvia and Moscow.

Party career

Pugo served in various positions between 1960 and 1984 including the first secretary of the Central Committee of the Komsomol of the Latvian SSR, a secretary of the Central Committee of Komsomol of the USSR, the First Secretary of the Riga City Committee of the Communist Party, and chairman of the KGB in Latvia.

Pugo was the first secretary of the Communist Party of Latvia from 14 April, 1984 to October 4 1988. Pugo also served as chairman of the Control Commission of the Communist Party of the Soviet Union from 1988 to 1991.

In 1982, Pugo provided the case against Grigory Luchansky for a theft totaling 2,564 rubles of furniture, a telephone and other property from the Latvian Soviet Socialist Republic Communist Party which led to Luchansky being sentenced in 1983 to seven years in prison at the Jēkabpils zone prison.

Between 1990 and 1991, Pugo was the Minister of Interior Affairs of the USSR. He participated in the August Coup in 1991 and as the Minister of the Interior firmly supported measures to suppress opposition to the coup. After the coup had failed, Pugo committed suicide, anticipating arrest. He was contacted by the RSFSR prosecution for a meeting and he shot himself minutes after the phone call. His wife Valentina Ivanovna also committed suicide, although sources from the time were uncertain as to whether she killed herself or was killed by her husband.

Source: wikipedia.org, google.ru, barikadopedija.lv

No places

    loading...

        Relation nameRelation typeBirth DateDeath dateDescription
        1Kārlis PugoKārlis PugoFather30.06.189622.04.1955
        2Marta PeizumaMarta PeizumaMother00.00.190300.00.2001
        3Vladimirs PugoVladimirs PugoBrother12.03.192722.08.2012
        4Valentina PugoValentina PugoWife13.09.193823.08.1991
        5
        Artūrs PeizumsUncle00.00.1900
        6
        Herberts PeizumsUncle00.00.1898
        7
        Oskars PeizumsUncle00.00.1894
        8
        Hugo PeizumsUncle00.00.1890
        9
        Alma Vilhelmīne PeizumsAunt00.00.190400.00.1905
        10
        Miķelis PeizumsGrandfather
        11Karlīne PeizumsKarlīne PeizumsGrandmother00.00.188509.02.1958
        12
        Oļģerts PeizumsCousin28.09.193318.11.2007
        13
        Georgijs CelmsSchoolmate10.09.193614.04.2018
        14Иван  УстиновИван УстиновCoworker01.01.192016.01.2020
        15Valentīns PavlovsValentīns PavlovsCoworker26.09.193730.03.2003
        16Edmunds  JohansonsEdmunds JohansonsCoworker22.07.193607.02.2017
        17Gennady YanayevGennady YanayevCoworker26.08.193724.09.2010
        18Longins AvdjukēvičsLongins AvdjukēvičsCoworker01.11.191613.01.1988
        19Staņislavs ZukulisStaņislavs ZukulisCoworker17.10.192905.05.1993
        20Alexander  VlasovAlexander VlasovCoworker20.01.193209.06.2002
        21Vladimirs KrjučkovsVladimirs KrjučkovsCoworker29.02.192423.11.2007
        22Viktor  YerinViktor YerinCoworker17.01.194420.03.2018
        23Вадим  МедведевВадим МедведевCoworker29.03.1929
        24Pyotr   DemichevPyotr DemichevCoworker03.01.191810.08.2010
        25Mikhail  GorbachevMikhail GorbachevCoworker02.03.193130.08.2022
        26Yevgeny  ShaposhnikovYevgeny ShaposhnikovCoworker03.02.194208.12.2020
        27Jānis BrolišsJānis BrolišsCoworker22.04.193026.07.1985
        28Jānis VagrisJānis VagrisCoworker17.10.193006.01.2023
        29Александра  БирюковаАлександра БирюковаCoworker25.02.192920.02.2008
        30Mihails DrozdsMihails DrozdsCoworker06.03.193322.03.2020
        31Ivans  ŠilovsIvans ŠilovsCoworker03.09.193022.12.2021
        32Владимир  ДолгихВладимир ДолгихCoworker05.12.192408.10.2020
        33Anatoly TrofimovAnatoly TrofimovCoworker01.06.194010.04.2005
        34Yegor  LigachyovYegor LigachyovCoworker29.11.192007.05.2021
        35Ringaudas-Bronislovas SongailaRingaudas-Bronislovas SongailaCoworker20.04.192925.06.2019
        36Petras GriškevičiusPetras GriškevičiusCoworker19.07.192414.11.1987
        37Nikolai   TikhonovNikolai TikhonovCoworker14.05.190501.06.1997
        38Philipp  BobkovPhilipp BobkovCoworker01.12.192517.06.2019
        39Andrejs ElvihsAndrejs ElvihsCoworker00.00.191029.11.1975
        40Yuri AndropovYuri AndropovCoworker15.06.191409.02.1984
        41Евгений  ТяжельниковЕвгений ТяжельниковCoworker07.01.192815.12.2020
        42Nikolai  GubenkoNikolai GubenkoCoworker17.08.194116.08.2020
        43Георгий  ЦинёвГеоргий ЦинёвCoworker05.05.190731.05.1996
        44Валентин ЦветковВалентин ЦветковFamiliar27.08.194818.10.2002
        45Raisa GorbachovaRaisa GorbachovaFamiliar05.01.193220.09.1999
        46Виктор  НайдёновВиктор НайдёновFamiliar09.09.193102.06.1987
        47Ilmārs ĪvertsIlmārs ĪvertsFamiliar23.03.192405.04.1995
        48Lubova ZileLubova ZileFamiliar03.01.192814.07.2016
        49Владимир  МусаэльянВладимир МусаэльянFamiliar08.07.193928.09.2020
        50Valentyna  ShevchenkoValentyna ShevchenkoFamiliar12.03.193503.02.2020
        51Александр  КатусевАлександр КатусевFamiliar15.08.193921.08.2000
        52German  UgryumovGerman UgryumovFamiliar10.10.194831.05.2001
        53Boleslavs AzansBoleslavs AzansFamiliar08.06.192105.07.1990
        54Oļegs  RudņevsOļegs RudņevsFamiliar09.10.193525.12.2000
        55Grigory RomanovGrigory RomanovFamiliar07.02.192303.06.2008
        56Shabtai KalmanovichShabtai KalmanovichFamiliar18.12.194702.11.2009
        57Vyacheslav  TrubnikovVyacheslav TrubnikovFamiliar25.04.194418.04.2022
        58Aleksandr   SuhharevAleksandr SuhharevFamiliar11.10.192307.03.2021
        59Volodymyr ShcherbytskyVolodymyr ShcherbytskyFamiliar17.02.191816.02.1990
        60Борис  ТарасовБорис ТарасовFamiliar10.08.195205.07.2013
        61Voldemārs  BauersVoldemārs BauersEmployer
        62
        Frīdrihs Straube-StraussEmployee04.02.192928.09.2005
        63Boris YeltsinBoris YeltsinPartymate01.02.193123.04.2007
        64Augusts VossAugusts VossPartymate30.10.191910.02.1994
        65Николай АндрущенкоНиколай АндрущенкоIdea mate10.09.194319.04.2017
        66Александр ТизяковАлександр ТизяковIdea mate10.12.192625.01.2019
        67Виктор  ПоляничкоВиктор ПоляничкоIdea mate09.03.193701.08.1993
        68Igor  RodionovIgor RodionovIdea mate01.12.193619.12.2014
        69Viktor  IvanenkoViktor IvanenkoIdea mate, Opponent19.09.194701.01.2023
        70Сергей  АхромеевСергей АхромеевIdea mate05.05.192324.08.1991
        71Valentin  VarennikovValentin VarennikovIdea mate15.12.192306.05.2009
        72Михаил  МоисеевМихаил МоисеевIdea mate22.01.193918.12.2022
        73Anatoly I LukyanovAnatoly I LukyanovIdea mate07.05.193009.01.2019
        74Oleg   BaklanovOleg BaklanovIdea mate17.03.193228.07.2021
        75Лев РохлинЛев РохлинIdea mate06.06.194703.07.1998
        76Robert MaxwellRobert MaxwellIdea mate10.06.192305.11.1991
        77Sergey MikhalkovSergey MikhalkovIdea mate13.03.191327.08.2009
        78
        Vladimirs KaņepsOpponent18.08.1938
        79Vadims  BakatinsVadims BakatinsOpponent06.11.193731.07.2022

        10.09.1964 | Latvijas PSR oficiāli dibināja sabiedrisko organizāciju Latvijas Komiteja kultūras sakariem ar tautiešiem ārzemēs (LKSK)

        Submit memories

        24.12.1979 | PSRS organizē valsts apvērsumu un ieved savu karaspēku Afganistānā

        Submit memories

        11.02.1982 | Начало дела о Кремлевской коррупции

        Submit memories

        14.05.1986 | PSRS Kinematogrāfistu V Kongress un Jāņa Streiča runa

        Kāds ļoti spilgts un revolucionārs notikums pirmsatmodas un arī Latvijas kino vēsturē - Jāņa Streiča drosmīgā runa PSRS Kinematogrāfistu savienības kongresā 1986. gadā, kas raksturo izcilo latviešu kinorežisoru kā lielisku oratoru ar prasmi ironizēt un improvizēt, taču vissvarīgāk – tas bija liels un nozīmīgs solis pretī pārmaiņām un mūsu visu brīvībai.

        Submit memories

        17.02.1987 | Rīgā ierodas Mihails Gorbačovs ar sievu Raisu

        Submit memories

        01.06.1988 | Radošo savienību Plēnums

        Pirms PSKP 19.Vissavienības konferences Rīgā 1988. gada 1. un 2. jūnijā notika Radošo savienību Plēnums, kuras darbs beidzās ar Rezolūciju, kura pamatīgi izmainīja sabiedriski politisko dzīvi Latvijā, kā arī guva plašu rezonansi ne tikai visā Padomju Savienībā, bet arī ārpus tās. Latvijas PSR Rakstnieku savienības valdes plēnums ar republikas Arhitektu, Dizaineru, Kinematogrāfistu, Komponistu, Mākslinieku, Teātra darbinieku, Žurnālistu savienību vadītāju un ekspertu piedalīšanos notika Kongresu namā - liela un pamatīga pilsoniska uzdrīkstēšanās, trešās Atmodas sākums.

        Submit memories

        18.06.1988 | LKP CK paplašinātais plēnums

        Submit memories

        09.04.1989 | PSRS bruņotie spēki apspiež demonstrāciju Tbilisi

        Submit memories

        20.12.1990 | PSRS ārlietu ministrs Eduards Ševarnadze brīdina par gaidāmo puču un demisionē

        Submit memories

        13.01.1991 | The January Events in Lithuanian

        Submit memories

        14.01.1991 | OMON uzbrukumi Vecmīlgrāvim

        1991.gada 14.janvārī M. Gorbačovs PSRS Augstākās Padomes sēdē atkārto PSRS iekšlietu ministra B. Pugo viedokli, ka armija Viļņā rīkojusies pareizi.

        Submit memories

        15.01.1991 | Latvijas neatkarības ienaidnieku- Interfrontes mītiņš. "Glābšanas komiteja" paziņo par varas pārņemšanu

        Interfronte savā mītiņā Kr. Barona ielas stadionā sapulcina 10 000 dalībnieku, VSGK paziņo par varas pārņemšanu

        Submit memories

        15.01.1991 | OMON uzbrukumi IeM kursantiem - Minskas Augstākās milicijas skolas Rīgas filiālei Zeļļu ielā 8

        1991.gada 15.janvāra naktī notika divi OMON uzbrukumi Minskas Augstākās milicijas skolas Rīgas filiālei Zeļļu ielā 8, tika piekauti kursanti, izdemolētas telpas, nolaupīti ieroči.

        Submit memories

        16.01.1991 | Komunistiskās okupācijas režīma 1991. gada pirmie upuri Rīgā

        1991. gada 16. janvārī tika rīkota Sēru diena Viļņā, 13. janvāra upuru bēres. Šajā dienā OMON (no krievu Otrjad Milicii Osobogo Naznačeņija- Īpašas Nozīmes Milicijas Vienība) Rīgā nogalināja arī pirmo upuri Latvijā.

        Submit memories

        17.01.1991 | Trauksme uz barikādēm

        1991.gada 17.janvārī Rīgā uz barikādēm tiek izsludināts trauksmes stāvoklis

        Submit memories

        20.01.1991 | Uzbrukums Latvijas Iekšlietu ministrijai

        1991.gada 20.janvārī notiek demonstrācijas Maskavā Baltijas aizstāvībai, tajās piedalās ap 100 000 cilvēku. Tiek izvirzīta prasība pēc M. Gorbačova, D. Jazova, B. Pugo, VDK priekšsēdētāja V. Krjučkova demisijas sakarā ar Viļņas upuriem. Šajā dienā, kad nolemts pamazām Barikādes Rīgā noņemt, notiek uzbrukums Latvijas Iekšlietu ministrijai. Šī ir diena, kurā krita Podnieka komanda, kā arī citi Neatkarības aizstāvji. Mūžīga piemiņa viņiem.

        Submit memories

        20.01.1991 | Список жертв кровавого января в Баку

        Submit memories

        21.01.1991 | January Massacre in Baku

        Submit memories

        11.02.1991 | Iceland - the first country recognised Lithuania's independence

        Submit memories

        19.08.1991 | Soviet coup d'état attempt

        Submit memories

        21.08.1991 | Latvija pieņem konstitucionālo likumu Par Latvijas Republikas valstisko statusu

        Augusta pučs (krievu: Августовский путч) bija neveiksmīgs valsts apvērsuma mēģinājums Padomju Savienībā 1991. gada 19.—21. augustā ar mērķi gāzt prezidentu Mihailu Gorbačovu un izbeigt viņa uzsākto valsts demokratizācijas procesu, kā arī nepieļaut Savienības līguma, kas paredzēja reformēt Padomju Savienību, parakstīšanu. LR AP pieņēma Konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu”, kurā noteica, ka tālākas sarunas ar PSRS varas un pārvaldes iestādēm par neatkarības atjaunošanu vairs nav iespējamas

        Submit memories

        26.12.1991 | PSRS oficiāli beidz pastāvēt

        Submit memories

        10.09.2018 | LR Augstākās Tiesas bijušais priekšsēdētājs dod publisku negatīvu vērtējumu par valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu

        Submit memories

        Tags